NCP59301DS25R4G
Contact Now
NCP59301DS25R4G
Output Current : 3 A
Product Category : Linear Voltage Regulators
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Input Voltage MAX : 18 V
Package / Case : D2PAK-5
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 2.5 V
Packaging : Reel
Series : NCP59300
Output Type : Fixed
Manufacturer : onsemi
Description : Linear Voltage Regulators 3A 2.5V VLDO REGULATOR