NJM78M12DL1A-TE1
Contact Now
NJM78M12DL1A-TE1
Output Current : 500 mA
Product Category : Linear Voltage Regulators
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 120 mV
Input Voltage MAX : 35 V
Package / Case : TO-252
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Voltage : 12 V
Packaging : Reel
Line Regulation : 60 mV
Series : NJM78
Output Type : Fixed
Manufacturer : NJR
Description : Linear Voltage Regulators 3-Term Pos Vreg 35V 100mA 500mW