L79L12ACD13TR
Contact Now
L79L12ACD13TR
Output Current : 100 mA
Product Category : Linear Voltage Regulators
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : 0 C
Load Regulation : 100 mV
Input Voltage MAX : - 35 V
Package / Case : SO-8
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : - 12 V
Packaging : Reel
Line Regulation : 250 mV
Series : L79L12AC
Output Type : Fixed
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : Linear Voltage Regulators 12V 0.1A Negative