TPS40051PWPG4
Contact Now
TPS40051PWPG4
Output Current : 200 uA
Product Category : Switching Controllers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Switching Frequency : 1 MHz
Package / Case : HTSSOP-16
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Voltage : - 0.3 V to + 6 V
Packaging : Tube
Number of Outputs : 1 Output
Input Voltage : 8 V to 40 V