S-8521F25MC-BPKT2U
Contact Now
S-8521F25MC-BPKT2U
  • 1
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : SOT-23
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Voltage : 2.5 V
Packaging : Reel
Number of Outputs : 1 Output
Input Voltage : 2.5 V to 16 V
Manufacturer : SII Semiconductor
Description : Switching Controllers Step Down SWR PWM/ PFM 300kHz 100uA Iq