S-8521B20MC-ATFT2U
Contact Now
S-8521B20MC-ATFT2U
Duty Cycle - Max : 100 %
Output Current : 8.4 mA
Product Category : Switching Controllers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Switching Frequency : 180 kHz
Package / Case : SOT-23-5
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Voltage : 2 V
Packaging : Reel
Number of Outputs : 1 Output
Input Voltage : 2.5 V to 16 V
Manufacturer : SII Semiconductor
Description : Switching Controllers 2.0V Step-Dn PWM/PFM