S-8521D34MC-BXTT2G
Contact Now
S-8521D34MC-BXTT2G
Duty Cycle - Max : 100 %
Output Current : 13.2 mA
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Switching Frequency : 60 kHz
Package / Case : SOT-23-5
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Voltage : 3.4 V
Packaging : Reel
Number of Outputs : 1 Output
Input Voltage : 2.5 V to 16 V
Manufacturer : SII Semiconductor
Description : Switching Controllers 3.4V Step-Dn PWM/PFM