TL5001AQD
Contact Now
TL5001AQD
Output Current : 3 A
Product Category : Switching Controllers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : SOIC-8
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 1 V to 50 V
Packaging : Tube
Number of Outputs : 1 Output
Input Voltage : 3.6 V to 40 V