NCV4276CDT33RKG
Contact Now
NCV4276CDT33RKG
Product Category : LDO Voltage Controllers
Number of Regulators : 1
Protection Features : Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mounting Type : Surface Mount
Output Configuration : Positive
Manufacturer : onsemi
Minimum Quantity : 2500
PSRR : 70dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max) : -
Current - Quiescent (Iq) : 200µA
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Current - Supply (Max) : 35mA
Supplier Device Package : DPAK-5
Part Status : Active
Packaging : Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : -
Output Type : Fixed
Current - Output : 400mA
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Package / Case : TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Voltage - Input (Max) : 45V
Series : Automotive, AEC-Q100
Description : IC REG LINEAR 3.3V 400MA DPAK-5