KD1084DT33R
Contact Now
KD1084DT33R
Product Category : LDO Voltage Controllers
Number of Regulators : 1
Protection Features : Over Temperature, Short Circuit
Mounting Type : Surface Mount
Output Configuration : Positive
Manufacturer : STMicroelectronics
Minimum Quantity : 2500
PSRR : 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max) : 1.5V @ 5A
Current - Quiescent (Iq) : 10mA
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) : -
Supplier Device Package : DPAK
Part Status : Obsolete
Packaging : Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : -
Output Type : Fixed
Current - Output : 5A
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Package / Case : TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Voltage - Input (Max) : 12V
Series : -
Description : IC REG LINEAR 3.3V 5A DPAK