KA78L12ADTF
Contact Now
KA78L12ADTF
  • 1
Product Category : LDO Voltage Controllers
Number of Regulators : 1
Protection Features : Over Temperature, Short Circuit
Mounting Type : Surface Mount
Output Configuration : Positive
Manufacturer : onsemi
Minimum Quantity : 2500
PSRR : 65dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max) : -
Current - Quiescent (Iq) : 6mA
Operating Temperature : 0°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) : -
Supplier Device Package : 8-SOIC
Part Status : Obsolete
Packaging : Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : -
Output Type : Fixed
Current - Output : 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed) : 12V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Input (Max) : 35V
Series : -
Description : IC REG LINEAR 12V 100MA 8SOIC