LT3060ITS8-1.2#TRMPBF
Contact Now
LT3060ITS8-1.2#TRMPBF
Minimum Quantity : 500
PSRR : 79dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max) : 0.51V @ 100mA
Current - Quiescent (Iq) : 80µA
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) : 4MA
Supplier Device Package : TSOT-23-8
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : Enable, Soft Start
Output Type : Fixed
Current - Output : 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed) : 1.2V
Package / Case : SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Voltage - Input (Max) : 45V