S-817B14AY-B-G
Contact Now
S-817B14AY-B-G
Product Category : LDO Voltage Controllers
Number of Regulators : 1
Protection Features : -
Mounting Type : Through Hole
Output Configuration : Positive
Manufacturer : ABLIC U.S.A. Inc.
Minimum Quantity : 500
PSRR : -
Voltage Dropout (Max) : 1.58V @ 10mA
Current - Quiescent (Iq) : 2.5µA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Supply (Max) : -
Supplier Device Package : TO-92-3
Part Status : Obsolete
Packaging : Bulk
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : -
Output Type : Fixed
Current - Output : 20mA
Voltage - Output (Min/Fixed) : 1.4V
Package / Case : TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Voltage - Input (Max) : 10V
Series : S-817
Description : IC REG LINEAR 1.4V 20MA TO92-3