S-817A44APF-CVHTFG
Contact Now
S-817A44APF-CVHTFG
Product Category : LDO Voltage Controllers
Number of Regulators : 1
Protection Features : Short Circuit
Mounting Type : Surface Mount
Output Configuration : Positive
Manufacturer : ABLIC U.S.A. Inc.
Minimum Quantity : 5000
PSRR : -
Voltage Dropout (Max) : 0.3V @ 10mA
Current - Quiescent (Iq) : 2.5µA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Supply (Max) : -
Supplier Device Package : SNT-4A
Part Status : Obsolete
Packaging : Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : -
Output Type : Fixed
Current - Output : 65mA
Voltage - Output (Min/Fixed) : 4.4V
Package / Case : 4-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Max) : 10V
Series : S-817
Description : IC REG LINEAR 4.4V 65MA SNT4A