LT3050MPMSE-3.3#TRPBF
Contact Now
LT3050MPMSE-3.3#TRPBF
Minimum Quantity : 2500
PSRR : 70dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max) : 0.55V @ 100mA
Current - Quiescent (Iq) : 90µA
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) : 5.2mA
Supplier Device Package : 12-MSOP-EP
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : Current Limit, Enable, Soft Start
Output Type : Fixed
Current - Output : 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Package / Case : 12-TSSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Voltage - Input (Max) : 45V
Series : -
Description : IC REG LINEAR 3.3V 100MA 12MSOP