STEF033PUR
Operating Supply Current : 3.6 A
Product Category : Hot Swap Voltage Controllers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage - Max : 8 V
Package / Case : DFN-10
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Packaging : Reel
Supply Voltage - Min : 3.1 V
Current Limit : 2.5 A
Product : Power Distribution
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : Hot Swap Voltage Controllers Electronic fuse 3.3V 3.6A 40mW 4.5V