MUX36S16IPWR
Contact Now
MUX36S16IPWR
Packaging : Tape & Reel (TR)
Product Category : Multiplexer Switch ICs
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) : 6 ohm
Switch Time (Ton, Toff) (Max) : 136ns, 78ns
Current - Leakage (IS(off)) (Max) : 40pA
Supplier Device Package : 28-TSSOP
Package / Case : 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Part Status : Active
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply, Single (V+) : 10 V ~ 36 V
Number of Circuits : 1
Multiplexer/Demultiplexer Circuit : 16:01
Crosstalk : -100dB @ 1MHz
Manufacturer : Texas instruments
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) : 3pF, 12.2pF
Switch Circuit : -
Series : -
Voltage - Supply, Dual (V±) : ±5 V ~ 18 V
-3db Bandwidth : -
On-State Resistance (Max) : 170 Ohm