MAAM-011184-TR1000
Contact Now
MAAM-011184-TR1000
Noise Figure : 2.5dB
Product Category : RF Front End
Test Frequency : 300MHz
Gain : 21dB
P1dB : 21.7dBm
Minimum Quantity : 1000
Package / Case : 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Part Status : Active
RF Type : CATV
Packaging : Tape & Reel (TR)
Current - Supply : 95mA
Series : -
Supplier Device Package : 8-MSOP-EP
Frequency : 5MHz ~ 300MHz
Voltage - Supply : 5V
Manufacturer : M/A-Com Technology
Description : IC RF AMP CATV 5MHZ-300MHZ 8MSOP