SN74LVCH16543ADL
Contact Now
SN74LVCH16543ADL
Propagation Delay Time : 6.1 ns
Product Category : Bus Transceivers
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Logic Family : 74LVCH
Output Level : LVTTL
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Package / Case : SSOP-56
Maximum Operating Temperature : + 85 C
High Level Output Current : - 24 mA
Packaging : Tube
Input Level : LVTTL
Supply Voltage - Min : 1.65 V
Low Level Output Current : 24 mA