DS1077LZ-40+
Contact Now
DS1077LZ-40+
Packaging : Tube
Product Category : Timers & Support Products
Type : Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Supplier Device Package : 8-SOIC
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Part Status : Active
Count : -
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Current - Supply : 15mA
Series : EconOscillator™
Mounting Type : Surface Mount
Frequency : 4.87kHz ~ 40MHz
Voltage - Supply : 2.7 V ~ 3.6 V