LT6658BHMSE-2.5#PBF
Contact Now
LT6658BHMSE-2.5#PBF
Product Category : Voltage References
Voltage - Input : 4.5 V ~ 36 V
Mounting Type : Surface Mount
Reference Type : Series, Dual
Manufacturer : Linear Technology/Analog Devices
Noise - 10Hz to 10kHz : 2ppmrms
Minimum Quantity : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package : 16-MSOP
Part Status : Active
Current - Cathode : -
Packaging : Tube
Voltage - Output (Max) : 6V
Output Type : Adjustable (Fixed)
Noise - 0.1Hz to 10Hz : 1.5ppmp-p
Current - Output : 20mA
Temperature Coefficient : 20ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) : 2.5V
Package / Case : 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Tolerance : ±0.1%
Current - Supply : 3mA
Series : -
Description : IC VREF SERIES DL 2.5V 16MSOP