LT6656ACS6-2.048#TRMPBF
Contact Now
LT6656ACS6-2.048#TRMPBF
Product Category : Voltage References
Voltage - Input : 2.548 V ~ 18 V
Noise - 10Hz to 10kHz : -
Minimum Quantity : 500
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Output Type : Fixed
Noise - 0.1Hz to 10Hz : 30ppmp-p
Current - Output : 5mA
Temperature Coefficient : 10ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) : 2.048V
Package / Case : SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Tolerance : ±0.05%