MIG400J2CSB1W
Voltage : 600V
Product Category : Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Type : IGBT
Voltage - Isolation : 2500VDC
Minimum Quantity : 1
Package / Case : Power Module
Part Status : Obsolete
Configuration : Half Bridge
Series : -
Current : 400A
Manufacturer : Powerex Inc.
Description : IPM MOD CMPCT DUAL 600V 400A