LT6654BHS6-2.048#TRMPBF
Contact Now
LT6654BHS6-2.048#TRMPBF
Product Category : Voltage References
Voltage - Input : 2.548 V ~ 36 V
Mounting Type : Surface Mount
Reference Type : Series
Manufacturer : Linear Technology/Analog Devices
Noise - 10Hz to 10kHz : 2ppmrms
Minimum Quantity : 500
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package : TSOT-23-6
Part Status : Active
Current - Cathode : -
Packaging : Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Max) : -
Output Type : Fixed
Noise - 0.1Hz to 10Hz : 1ppmp-p
Current - Output : 10mA
Temperature Coefficient : 20ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) : 2.048V
Package / Case : SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Tolerance : ±0.1%