LT1634BIS8-1.25#PBF
Contact Now
LT1634BIS8-1.25#PBF
Product Category : Voltage References
Voltage - Input : -
Mounting Type : Surface Mount
Reference Type : Shunt
Manufacturer : Linear Technology/Analog Devices
Noise - 10Hz to 10kHz : -
Minimum Quantity : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package : 8-SOIC
Part Status : Active
Current - Cathode : 7µA
Packaging : Tube
Voltage - Output (Max) : -
Output Type : Fixed
Noise - 0.1Hz to 10Hz : 10µVp-p
Current - Output : 100mA
Temperature Coefficient : 25ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) : 1.25V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Tolerance : ±0.05%
Current - Supply : -
Series : -
Description : IC VREF SHUNT 1.25V 8SOIC