LT6656BILS8-1.25#PBF
Contact Now
LT6656BILS8-1.25#PBF
Product Category : Voltage References
Voltage - Input : 2.2 V ~ 18 V
Mounting Type : Surface Mount
Reference Type : Series
Manufacturer : Linear Technology/Analog Devices
Noise - 10Hz to 10kHz : 50µVrms
Minimum Quantity : 576
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package : 8-CLCC (5x5)
Part Status : Active
Current - Cathode : -
Packaging : Tray
Voltage - Output (Max) : -
Output Type : Fixed
Noise - 0.1Hz to 10Hz : 30ppmp-p
Current - Output : 5mA
Temperature Coefficient : 20ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) : 1.25V
Package / Case : 8-CLCC
Tolerance : ±0.1%
Current - Supply : 1.5µA
Series : -
Description : IC VREF SERIES 1.25V 8CLCC