LT1460JCS3-2.5#TRPBF
Contact Now
LT1460JCS3-2.5#TRPBF
Product Category : Voltage References
Voltage - Input : 3.4 V ~ 20 V
Mounting Type : Surface Mount
Reference Type : Series
Manufacturer : Linear Technology/Analog Devices
Noise - 10Hz to 10kHz : 4µVrms
Minimum Quantity : 2500
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Supplier Device Package : SOT-23-3
Part Status : Active
Current - Cathode : -
Packaging : Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Max) : -
Output Type : Fixed
Noise - 0.1Hz to 10Hz : 4µVp-p
Current - Output : 40mA
Temperature Coefficient : 20ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) : 2.5V
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tolerance : ±0.4%
Current - Supply : 175µA
Series : -
Description : IC VREF SERIES 2.5V SOT23-3