LT6654BIS6-2.5#TRPBF
Contact Now
LT6654BIS6-2.5#TRPBF
Product Category : Voltage References
Voltage - Input : 3 V ~ 36 V
Noise - 10Hz to 10kHz : 2ppmrms
Minimum Quantity : 2500
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Output Type : Fixed
Noise - 0.1Hz to 10Hz : 1.5ppmp-p
Current - Output : 10mA
Temperature Coefficient : 20ppm/°C
Voltage - Output (Min/Fixed) : 2.5V
Package / Case : SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Tolerance : ±0.1%
Current - Supply : 600µA
Series : -
Description : IC VREF SERIES 2.5V 6-SOT-23