SI82390CB-IS1
Contact Now
SI82390CB-IS1
Product Category : Gate Drivers
Rise / Fall Time (Typ) : 12ns, 12ns (Max)
Voltage - Supply : 12.8 V ~ 24 V
Mounting Type : Surface Mount
Current - DC Forward (If) (Max) : -
Manufacturer : Silicon Labs
Minimum Quantity : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Peak Output : 4A
Common Mode Transient Immunity (Min) : 35kV/µs
Voltage - Isolation : 2500Vrms
Supplier Device Package : 16-SOIC
Pulse Width Distortion (Max) : 5.6ns
Part Status : Active
Current - Output High, Low : 2A, 4A
Packaging : Tube
Number of Channels : 2
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : -
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) : 40ns, 40ns
Package / Case : 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)