HCPL-5200#300
Contact Now
HCPL-5200#300
  • 1
Product Category : High Speed Optocouplers
Vf - Forward Voltage : 1.3 V
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 200 mW
Package / Case : PDIP-8 Gull Wing
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Vr - Reverse Voltage : 3 V
Number of Channels : 1 Channel
Output Type : Open Collector
Manufacturer : Avago / Broadcom
If - Forward Current : 8 mA
Data Rate : 5 Mbps
Description : High Speed Optocouplers 1Ch 8mA 200mW Hermetically sealed