HCPL-543K-100
Contact Now
HCPL-543K-100
Product Category : High Speed Optocouplers
Vf - Forward Voltage : 1.35 V
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 200 mW
Package / Case : PDIP-8
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Vr - Reverse Voltage : 3 V
Number of Channels : 2 Channel
Output Type : Open Collector
Manufacturer : Avago / Broadcom
If - Forward Current : 10 mA
Data Rate : 40 Mbps
Description : High Speed Optocouplers 20MBd 1500Vdc Hermetically sealed