FAN5701UMP20X
Contact Now
FAN5701UMP20X
Product Category : LED Lighting Drivers
Type : DC DC Regulator
Voltage - Supply (Min) : 2.7V
Internal Switch(s) : Yes
Mounting Type : Surface Mount
Manufacturer : onsemi
Voltage - Supply (Max) : 5.5V
Minimum Quantity : 3000
Voltage - Output : -
Factory Stock : 9000
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output / Channel : 20mA
Topology : Switched Capacitor (Charge Pump)
Supplier Device Package : 16-UMLP (3x3)
Part Status : Active
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Outputs : 6
Frequency : 1.2MHz