ZHX2022TV040THTR
Contact Now
ZHX2022TV040THTR
Category : Sensors, Transducers IrDA Transceiver Modules
Product Status : Obsolete
Orientation : Top View
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT)
Series : -
Mfr : Zilog
Standards : IrPHY 1.4
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C
Voltage - Supply : 2.7 V ~ 5.5 V
Shutdown : Yes
Data Rate : 4Mbs (FIR)
Idle Current, Typ @ 25°C : 2 mA
Link Range, Low Power : -
Size : 9.7mm x 4.7mm x 4.0mm