MP61001-P01
Contact Now
MP61001-P01
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 50 mA
Product Status : Active
Package : Bag
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.03pF @ 10V, 1MHz
Resistance @ If, F : 3Ohm @ 20mA, 1GHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 200V
Supplier Device Package : -
Mfr : Microchip Technology
Package / Case : -
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : -55°C ~ 175°C
Base Product Number : MP61001
Description : GAAS PIN NON HERMETIC CHIP W LEA
Contact Now
RF Diode PIN - Single 200V 50 mA