IRG5U150HF06A
Contact Now
IRG5U150HF06A
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 200 A
Series : -
Package / Case : POWIR® 34 Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.9V @ 15V, 150A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : POWIR® 34
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 660 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 8.5 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MOD 600V 200A 660W POWIR 34
Contact Now
IGBT Module Half Bridge 600 V 200 A 660 W Chassis Mount POWIR® 34