FF225R65T3E3P3BPMA1
Contact Now
FF225R65T3E3P3BPMA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 225 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : XHP™3
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.4V @ 15V, 225A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 5900 V
Supplier Device Package : AG-XHP3K65
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : 125°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 1000 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 65.6 nF @ 25 V