MG75HF12LEC1
Contact Now
MG75HF12LEC1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 75 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : -
Mfr : Yangjie Technology
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 657 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 5.2 nF @ 25 V
Configuration : Single Switch
NTC Thermistor : No
Description : Transistors - IGBTs - Modules C1
Contact Now
IGBT Module NPT Single Switch 1200 V 75 A 657 W Chassis Mount