APTGF90SK60T1G
Contact Now
APTGF90SK60T1G
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 110 A
Series : -
Package / Case : SP1
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.5V @ 15V, 90A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SP1
Mfr : Microsemi Corporation
Operating Temperature : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 416 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 4.3 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MODULE 600V 110A 416W SP1
Contact Now
IGBT Module NPT Single 600 V 110 A 416 W Chassis Mount SP1