APTGF50SK120T1G
Contact Now
APTGF50SK120T1G
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 75 A
Series : -
Package / Case : SP1
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.7V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SP1
Mfr : Microsemi Corporation
Operating Temperature : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 312 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 3.45 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MODULE 1200V 75A 312W SP1
Contact Now
IGBT Module NPT Single 1200 V 75 A 312 W Chassis Mount SP1