CM150TU-12F
Contact Now
CM150TU-12F
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 150 A
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.2V @ 15V, 150A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Powerex Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : Trench
Power - Max : 520 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 41 nF @ 10 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MOD 600V 150A 520W
Contact Now
IGBT Module Trench Three Phase Inverter 600 V 150 A 520 W Chassis Mount Module