CM75TU-34KA
Contact Now
CM75TU-34KA
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 75 A
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : IGBTMOD™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 4V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1700 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Powerex Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 660 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 10.5 nF @ 10 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MOD 1700V 75A 660W
Contact Now
IGBT Module Three Phase Inverter 1700 V 75 A 660 W Chassis Mount Module