BSM100GD120DLCBOSA1
Contact Now
BSM100GD120DLCBOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 A
Product Status : Last Time Buy
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.6V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 12.2 µA
IGBT Type : NPT
Package / Case : Module
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 6.5 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : BSM100
Description : IGBT MODULE 1200V 100A
Contact Now
IGBT Module NPT Single 1200 V 100 A Chassis Mount Module