VS-EMF050J60U
Contact Now
VS-EMF050J60U
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 88 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : EMIPAK2
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.1V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : EMIPAK2
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 338 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 9.5 nF @ 30 V
Configuration : Three Level Inverter
NTC Thermistor : No
Base Product Number : EMF050
Description : IGBT MOD 600V 88A 338W EMIPAK2
Contact Now
IGBT Module Three Level Inverter 600 V 88 A 338 W Chassis Mount EMIPAK2