FF650R17IE4BOSA1
Contact Now
FF650R17IE4BOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : PrimePACK™2
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.45V @ 15V, 650A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1700 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Power - Max : 4150 W
IGBT Type : -
Package / Case : Module
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 54 nF @ 25 V
Configuration : 2 Independent
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : FF650R17
Description : IGBT MODULE 1700V 4150W
Contact Now
IGBT Module 2 Independent 1700 V 4150 W Chassis Mount Module