MIP25R12E1TN-BP
Contact Now
MIP25R12E1TN-BP
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 25 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.25V @ 15V, 25A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : E1
Mfr : Micro Commercial Co
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 166 W
Input : Three Phase Bridge Rectifier
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 1.45 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : MIP25
Description : IGBT MODULES 1200V 25A, E1
Contact Now
IGBT Module Three Phase Inverter 1200 V 25 A 166 W Chassis Mount E1