CM150DY-28H
Contact Now
CM150DY-28H
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 150 A
Product Status : Obsolete
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 4.2V @ 15V, 150A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1400 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Powerex Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 1100 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 30 nF @ 10 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MOD 1400V 150A 1100W
Contact Now
IGBT Module Half Bridge 1400 V 150 A 1100 W Chassis Mount Module