CM100BU-12H
Contact Now
CM100BU-12H
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : IGBTMOD™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Powerex Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 400 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 8.8 nF @ 10 V
Configuration : Full Bridge Inverter
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MOD 600V 100A 400W
Contact Now
IGBT Module Full Bridge Inverter 600 V 100 A 400 W Chassis Mount Module