L4004F543
Contact Now
L4004F543
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Voltage - Off State : 400 V
Series : -
Mfr : Littelfuse Inc.
Supplier Device Package : TO-202
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 2 V
Operating Temperature : -40°C ~ 110°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 5 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 33A, 40A
Package / Case : TO-202 Long Tab
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 10 mA
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Description : TRIAC SENS GATE 400V 4A TO202
Contact Now
TRIAC Logic - Sensitive Gate 400 V 4 A Through Hole TO-202