BT134-800,127
Contact Now
BT134-800,127
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Voltage - Off State : 800 V
Series : -
Mfr : WeEn Semiconductors
Supplier Device Package : SOT-82-3
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.5 V
Operating Temperature : 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 35 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 25A, 27A
Package / Case : SOT-82
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 15 mA
Base Product Number : BT134
Triac Type : Standard
Description : TRIAC 800V 4A SOT82-3
Contact Now
TRIAC Standard 800 V 4 A Through Hole SOT-82-3