AB-EZD24C-B3-K65
Contact Now
AB-EZD24C-B3-K65
Category : Optoelectronics White LED Lighting
Flux @ 85°C, Current - Test : 170lm (Typ)
Package / Case : 1212 (3030 Metric)
Current - Test : -
CCT (K) : 6500K (6000K ~ 7000K)
Current - Max : -
Flux @ 25°C, Current - Test : 210lm (Typ)
Viewing Angle : 120°
Thermal Resistance of Package : 15°C/W
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Size / Dimension : 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 24V
CRI (Color Rendering Index) : 70
Product Status : Active
Height - Seated (Max) : 0.020" (0.52mm)
Mounting Type : Surface Mount
Color : White, Cool
Series : AB-EZD
Supplier Device Package : 3030
Lumens/Watt @ Current - Test : -
Mfr : American Bright Optoelectronics Corporation
Base Product Number : AB-EZD24
Description : 2.4W 24V CCT 6500K CRI80 3030 EM
Contact Now
LED Lighting AB-EZD White, Cool 6500K (6000K ~ 7000K) 24V 120° 1212 (3030 Metric)